Akparti Arhavi’de Seçim Başarısını Kutladı

Akparti Arhavi’de Seçim Başarısını Kutladı

Tek Başına İktidar Olan Ak Parti İçin Arhavi’de Kutlamalar Yapıldı.

02 Kasım 2015 - 17:10

1 Kasım itibariyle merakla beklenen genel seçim dönemini geride bıraktık. 26. dönem parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere seçmenler yüzde 85’leri aşan yüksek bir katılım oranıyla sandığa giderek vatandaşlık görevini yerine getirdi. Bu seçimde sonucu en çok merak edilen yerlerden birisi de Arhavi ilçesi idi.  Arhavi'de ise ilçe genelinde Ak Parti %51.78 oy dilimi ile 6.749 oy alarak birinci parti oldu. Ardından %33.59 oy dilimi ve 4.379 oy ile CHP ikinci, %9.80 oy dilimi ve 1.278 oy ile MHP üçüncü sıradaki yerini aldı. Dolayısıyla Ak Parti en yakın rakibi CHP’ye 2370 oy fark atmış oldu.

Sonuçların yavaş yavaş şekillenmeye başladığı dakikalarda oluşan kalabalık ile bayram havasına dönen Ak Parti İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi önünde 1. parti oluşunu kutlayan partililere hitaben konuşma yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, sandıktan çıkan sonucu değerlendirirdi. Arhavi’de 1. parti olduklarını, oluşan yüzdelik dilimler neticesinde Türkiye’nin aynası olduklarını dile getirdi.  Hekimoğlu; “Arhavi genelinde Ak Parti Artvin Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla, İl Başkanımız Erkan Balta ve İlçe Başkanımız Ufuk Yıldız başta olmak üzere parti teşkilatımız, belediye meclis üyelerimiz, hanım kollarımız ve gençlik kollarımız gece gündüz demeden çalışarak kendimizi anlattık. Bu seçimlerin ülke menfaatleri ve önemini halkımızla paylaştık. Arhavi halkı tercihini çok iyi değerlendirerek Ak Parti’yi 1. parti olarak sandıktan çıkardı. Bu sonucun oluşmasında emeği geçen herkes ve bize destek veren vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Ülke genelinde oluşan seçim sonuçlarının vatanın ve milletin hayrına olduğunu dile getiren Başkan Hekimoğlu, yaşanan seçim sonuçlarının ardından beklenen istikrar ve tek başına iktidar dönemi ile ülkede yaşanan kaos ortamının son bulacağını dile getirdi.

Ardından sözü devralarak kısa bir konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız ise; “Ülkede istikrarı bozmaya çalışanlara çok güzel bir cevap verdiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Davamız büyük, yolumuz uzun. Önümüzdeki dönemde bizlere vermiş olduğunuz yetkiyle sizleri utandırmamak için, mahcup etmemek için terimizin son damlasına kadar çalışmaya devem edeceğiz. Seçim kampanyası boyunca bize inanan, bize güvenen, vatan davasını kendine görev edinen tüm arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Akşam saatlerine kadar süren ve ilçeyi bayram havasına dönüştüren kutlama programı tulum eşliğinde oynanan horonların ardından muhteşem havai fişek gösterisi ile sonlandırıldı.

 

Bu haber 1984 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x