Reklam
  • Reklam
Arhavi’de Isıcam Cam Kesim ve Üretim Tesisi Açıldı.

Arhavi'de Isıcam Cam Kesim ve Üretim Tesisi Açıldı.

DOKA DESTEĞİ İLE AÇTIĞI İŞLETMEDE 22 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR. Artvinli girişimciler Remzi ve Osman Gedik kardeşler Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle açtıkları cam kesim ve ısıcam üretim tesislerinde 22 kişiye iş imkânı sağlıyor.

12 Aralık 2017 - 15:13 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 - 15:17

Artvinli girişimciler Remzi ve Osman Gedik kardeşler Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle açtıkları cam kesim ve ısıcam üretim tesislerinde 22 kişiye iş imkânı sağlıyor. 

 

Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Sanayi Sitesi içinde 1998 yılında pencere üretimiyle sektöre giriş yapığını kaydeden işletme sahibi Remzi Gedik tesisin kapısını basına açtı. Gedik burada yaptığı açıklamada 2015 yılında DOKA ’nın destek programlarından yararlanarak PVC sistemleri üzerine bir fabrika kurduklarını, daha sonra bölgedeki talebi dikkate alarak ısıcam üretim tesisini kurarak işi bir adım daha öteye taşıdıklarını söyledi.

 

22 kişiye iş kapısı olan cam kesim ve ısıcam üretim tesisinin 800 metrekare alanda 1,5 milyon dolar maliyetle kurulduğunu belirten Gedik, “DOKA’nin destekleri olmasaydı bu tesisi açamazdık. Bu yüzden bu fabrikanın kurulmasına destek veren-katkı sunan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Bölgede inşaat sektöründe sıradan cama talebin azalıp ısıcama talebin gün geçtikçe artış gösterdiğini kaydeden Gedik, girişimci bir insan olarak 2015 yılında bu talep doğrultusunda ısıcamın bölgede bir ihtiyaç olduğunu görerek DOKA ‘nın da destekleriyle üretim için gerekli makineleri satın alarak üretime başladıklarını söyledi.

 

Yeni kurulan bir işletme olarak günlük ısıcam üretim kapasitelerinin 300 metrekare olduğunu ve 20 kişiye iş imkânı sağladıklarını belirten Gedik, hedeflerinin kapasiteyi daha da artırarak kademeli olarak büyümek olduğunu dile getrdi.

 

Cam üretiminde gelişmiş teknolojiyi kullandıklarını belirten Gedik, kurdukları işletmede sektörde kaplamalı cam olarak bilinen sinerji cam, konfor cam ve akustik cam üretimini de yaptıklarını kaydederek şunları söyledi.

 

 “Biz aynı zamanda pencere üretiyoruz. Burada hem ürettiğimiz pencerelerin camlarını yapıyoruz, bir taraftan da sektördeki cam ihtiyacını karşılıyoruz. Asıl pazar hedefimiz yurt dışı. Özellikle yanı başımızdaki komşu ve dost ülke Gürcistan’dır. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Oradan da yoğun bir talep var. Bu taleplere karşılayıp, yurt dışına ihracat yapacağız. Önümüzdeki yıl için ihracat hedefimiz 700 bin dolar ama daha sonraki yıllarda bu rakam milyon dolarları bulacak” 

 

Isıcam üretim tesisi çalışanlarından atölye ustabaşısı Mehmet Uçar bu işletmenin bölge için ciddi bir hizmet ve istihdam kapısı olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Zevki bir meslek, biz burada cam imalatı değil ısıcam imalatı tapıyoruz. İlçemiz ve bölgemiz için faydalı bir yatırım oldu. Ben daha önce iş için memleketimden çok uzak yerlerde çalıştım. Çok şükür bu işletmeyle birlikte memleketime dönerek burada çalışmaya başladım.” dedi.

 

     Tabaka halindeki camların 7-8 ayrı ayrı işlemlerden geçerek ısıcama dönüştüğünü kaydeden Uçar bu işletmeyi açarak burada yöre halkına iş imkânı sağlayan Gedik kardeşlere teşekkür etti.

 

ISICAM YETKİLİLERİ ARHAVİ’YE GELEREK ÜRÜNLERİNİ TANITTILAR.

 

ISICAM tesisinin Arhavi’de kurulması ardından ISICAM yetkilileri ISICAM Bölge Satış Müdürü Cemal Baytin, ISICAM Ürün Sorumlusu Burcu Şengül, ISICAM Pazar Geliştirme Sorumlusu Ahmet Cahit Girginel, ISICAM Düzcam Saha Yetkilisi Taner Kalyoncu ve ISICAM Ortak satış Sorumlusu Akif Akcebe Arhavi’ye gelerek Bayraktar Kültür Merkezi’nde Lansman tanıtım toplantısı düzenlediler. Artvin ve İlçeleri ile Rize ve İlçelerinden Müteahit firma sahip ve yetkilileri ile Mimar ve PVC imalatçılarından oluşan 200 sektör temsilcisi toplantıya ilgi gösterdi. Toplantıda katılımcılara Şişecam Düzcam  “Enerji Verimliliğinde Cam” konulu ürün sunumunu da gerçekleştirildi. 

Artvin’in önde gelen üreticilerinden olan Gekar Cam Isıcam Yetkili Üreticisi olmasını bir lansman ile duyurdu. Düzenlenen toplantıda, “Enerji Verimliliğinde Cam” konulu bir sunum da yapıldı. Şişecam Düzcam tarafından Gekar Cam’a,  Isıcam Yetkili Üreticilik belgesinin de takdim edildiği toplantı, 200 sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantıda, Şişecam Düzcam’ın ürünleri, mobil uygulamaları ve projeleri katılımcılara anlatıldı. Katılımcılar, Şişecam Düzcam’ın enerji tasarrufunun önemini göstermek amacıyla geliştirdiği Isıcam  test tünelinden geçerek, ürünleri deneyimleme fırsatı bulurken, camın ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayan Isıcam K ile değiştirilmesi durumunda hem yakıt hem de klima masraflarından sağlanacak tasarruf konusunda bilinçlendirildi. 

 

REMZİ GEDİK CAM TEDARİK ETMEDE ZORLANINCA BU TESİSİ KURMA KARARI VERDİK

 

2014 yılında Ağustos ayında Arhavi ve Hopa bir sel felaketi yaşandığını hatırlatan Gedik, “ Sel felaketi öncesi bir üstenci abimizin işini yapıyordum. 40 dairenin pencereleri taktık. Yaz döneminde yaşanan yoğunluktan dolayı bölgede cam temin ettiğimiz şirketler cam yetiştiremediğinden dolayı pencerelere camları takamadık. Sel felaketindeki yağışlardan dolayı dairelerin içine yağmur girdiğin büyük zarar yaşadık. Yaşanan bu olaydan dolayı ilgili müteahhitte piyasaya karşıda mahcup olduk. O günden sonra dedim ki ya bu işi bırakacağım ya da tamamıyla yapacağım. Allah’a şükürler oldun ki şuan üretilecek en kaliteli camı 10 yıl garantili olarak üretiyoruz. ”diye konuştu. 

 

Tanıtım toplantısı sonunda katılımcılara ISICAM tesis ve tanıtımını içeren hediye paketleri verildi.

 

Osman ve Remzi Gedik kardeşler toplantıya katılan sektör temsilcilerini BKM kapısından teşekkür ederek uğurladılar.

Bu haber 31654 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Engin yalavuz
    1 yıl önce
    25 yildır cıft cam işi yapiyorum elemana ihtiyaçtınız varmi 05334385563 pasaport hazir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x