Reklam
  • Reklam
Artvin’de Muhammet Altunal Rüzgarı Esiyor

Artvin’de Muhammet Altunal Rüzgarı Esiyor

Altunal “Antenler bölgesinde anten durmazken vatandaş nasıl duracak”

29 Nisan 2015 - 12:10

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin Milletvekili Muhammed Altunal Yusufeli'ne 2. kez çıkarma yaptı. Yusufeli Derekapı Boğa Güreşlerini izlemek için Yusufeli'ne giden Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Artvin Milletvekili adayı Muhammed Altunal 2. sıra Artvin Milletvekili Adayı Rafet Abay ve beraberindekiler Yusufeli Derekapı arena yakınlarında mahşeri kalabalıkla karşılandılar. 

Gösterilen bu büyük sevgi seli karşısında 1. Sıra Artvin Milletvekili Adayı Av.Muhammed Altunal şu açıklamayı yaptı; “Yusufeli halkı şimdiye kadar kandırılmışlığın ve aldatılmışlığın verdiği bir ezilme içerisindeyken bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak Yusufeli halkının yaralarını sarmaya başladık. Koca bir ilçe yersiz yurtsuz kalırken istimlak bedelleri düşük fiyatlardan ödenerek bu halk mağdur edilmiştir. Bakınız daha Yusufeli'n de baraj projesi hayata geçmeden ilçe tarım müdürlüğü ilçedeki toprak verimliliğinin düştüğüne dair rapor tutarak istimlak bedellerinin düşük rakamlardan ödenmesine sebep olmuştur. Yani bu şöyle demek oluyor. Devlet vatandaşına az para ödemek için kendi birimlerini kullanarak raporlar hazırlayıp bu raporlarla halkı kandırıp mağdur bırakıyor. Biz bu mağduriyetin kesinlikle karşısındayız.

Bugün Şavşat'ta 70 bin lira olan dönüm bedelleri Yusufeli şehir merkezinde 55 bin lira olarak uygulanmaktadır. Peki, niye böyle bir şey yapılıyor. Çünkü Şavşat'ta kamulaştırılacak alan çok az Yusufeli'n de ise merkez dahil bütün köyler kamulaştırılıyor. Burada büyük bir ödenek söz konusu. Ama hükümet vatandaşın hakkını vermektense dolaylı yollardan vatandaşa daha az bir ödenek çıkarmanın yollarını aramakta ve bu uygulamayı yapmakta.

YUSUFELİ HALKI İKTİDARA GEREKENİ YAPACAKTIR.

Yusufeli halkı şimdiye kadar sürekli iktidara destek vermiştir ama nedense her defasında bu nadide insanlar hep üzülmüştür. gerekiyor. Kaldı ki herkesin bildiği bir gerçek var.

ANTENLER BÖLGESİNDE ANTEN DURMAZKEN VATANDAŞ NASIL DURACAK

Yeni yerleşim bölgesi olarak tahsis edilen antenler bölgesinde antenler durmaz iken rüzgardan bu insanlar nasıl yaşayacak orada bunu da iyi düşünmek gerekiyor; dedi.

Bu haber 1773 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x