Reklam
  • Reklam
Artvin’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Artvin’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

25. dönem milletvekili genel seçimleri, seçim güvenliği ve alınacak tedbirler konulu son durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

06 Haziran 2015 - 11:01

Artvin'de, 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle seçim güvenliği ve kamu kurum ve kuruluşlarınca alınacak tedbirler konulu son durum değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Vali Kemal Cirit başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları Hasan Ongu ile Önder Coşğun, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Hasan Çırak ile İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ile seçimde görevli kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri katıldı.

Toplantıda Artvin Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Şenay Şimşek, 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Uyulması Gereken Usul ve Esaslar konusunda slayt sunumu eşliğinde bilgilendirmede bulundu.

Artvin Valisi Kemal Cirit toplantıda yaptığı konuşmada seçme ve seçilme hakkının kutsal bir durum olduğunu söyledi.

Seçimlerde kamu düzeninin ve huzurun sağlanması amacıyla son bir durum değerlendirmesi yapmak üzere ilgili amirlerle bir araya geldiklerini belirten Vali Cirit; “Seçimlere 2 gün kaldı.  Kamu görevlisi arkadaşlarımızın kendi görev alanlarıyla ilgili hususları ve görevlerini bir kez hatırlatarak seçim ve sandık güvenliğinin tam olarak sağlanması konusunda bilgilendirmelerde bulunduk.” dedi. 

Seçimlerin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu belirten Vali Cirit, “Sandıklarda demokrasinin dokunulmazı ve namusudur. Dolayısıyla milli iradenin tam olarak sandığa tecellisi için bizlerin bu konuda azami gayretleri de gereklidir.” diye konuştu. 

Artvin’in demokratik olgunun en yüksek olduğu illerden birisi olduğunu ifade eden Vali Cirit, “Önümüzdeki Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde il genelinde 620 sandıkta yaklaşık 130 bin vatandaşımız oy kullanacak.  Bugüne kadar seçim güvenliğini etkileyecek ciddi bir sorun yaşamadık.” dedi.

Sarp Sınır Kapısı’nda şu ana kadar 272 oy kullanıldığını belirten Vali Cirit, “ Komşu ülkemiz Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum’da şu ana kadar 164 oy, başkent Tiflis’te ise yaklaşık % 40’lık bir katılımla 411 oy kullanıldı. Seçmenler seçim günü akşamına kadar oylarını kullanabilecekler.” diye konuştu.

Seçimlerin kamu düzeninin sağlanmış olduğu huzur ve güven içerisinde tamamlanmasını arzu ettiklerini belirten Vali Cirit, Valilik bünyesine “Seçim Kriz Masası” oluşturduklarını ve günün 24 saati hizmet verdiğini kaydetti. 

Bu haber 963 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x