Reklam
  • Reklam
ÇAYKUR Pazar Ağına Bir Ülke Daha Kattı.

ÇAYKUR Pazar Ağına Bir Ülke Daha Kattı.

Bu yıl İstanbul’da CNR fuar merkezinde düzenlenen Türkiye’nin en büyük ticaret platformu İstanbul Food Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarına katılan ÇAYKUR bir yandan fuarda ziyaretçilerine ÇAYKUR ürünlerini tanıtırken bir yandan da uluslararası firmalarla yaptığı görüşmelerle dünyadaki Pazar payını artırma çalışmalarını sürdürüyor.

27 Eylül 2017 - 10:20

Fuarda ÇAYKUR standına ilgi yoğun olurken yapılan görüşmeler ve anlaşma sonucunda ÇAYKUR Pazar ağına Brezilya pazarını da eklemiş oldu. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu hedeflerinin en büyük beşinci çay üreticisi olarak dünyada hak ettikleri Pazar payını almak olduğunu söyledi. Genel Müdür Sütlüoğlu dış pazarda büyümek için uluslararası alıcı ve satıcı firmaların bir araya geldiği fuarların önemli olduğunu ve ÇAYKUR olarak bu tür fuarlarda yer alamaya çalıştıklarını belirtti. Genel Müdür Sütlüoğlu, son olarak katıldıkları Food İstanbul fuarında yaptıkları görüşmeler ve sonucunda yapılan anlaşma ile ÇAYKUR ürünlerinin bundan sonra Brezilya pazarında yerini alacağını söyledi.

Ekonomi Bakanlığı’nın ve İİB’nin Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi desteğiyle Türkiye’nin en kapsamlı alım heyetleri organizasyonlarından birine ev sahipliği yapan CNR FOOD İSTANBUL Fuarı’nda, Başta ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Kanada, Rusya, Polonya, Ukrayna, Yunanistan, Bosna Hersek, Karadağ, Güney Kore, Çin, Tayvan, Singapur, Meksika, Brezilya, Kolombiya, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Azerbaycan, Katar, Bahreyn, Mısır, Filistin, Malezya, Hindistan, Tacikistan, Kazakistan, Afganistan, Nijerya, Panama, Dominik Cumhuriyeti, Etopya, Kosta Rika, Kenya, Nepal, Peru, Lübnan ve Tunus olmak üzere, 45 farklı ülkeden 500 firma katıldı.

 

Bu haber 906 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x