Reklam
  • Reklam
ÇAYKUR’dan Arhavi ve Hopa’ya Müjde.

ÇAYKUR'dan Arhavi ve Hopa'ya Müjde.

Hopa’da Çaykur’a ait depolar ve Arhavi’de Çay kur’un sahil tarafında bulunan arazileri AÇÜ’ ye tahsis edildi

31 Ekim 2015 - 23:17 - Güncelleme: 31 Ekim 2015 - 23:42

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Hopa ve Arhavi ilçelerine müjdeli haber verdiler.

Arhavi ÇAYKUR idari binaları ve Hopa ÇAYKUR depoları Çoruh Üniversitesi’ne tahsis edildi.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Hopa ve Arhavi ilçelerine gelerek çay fabrikalarında incelemelerde bulundu. Sütlüoğlu yaptığı açıklamada "Milletvekilimiz İsrafil Kışla ile birlikte bu bölge için neler yapabiliriz noktasında çalışmalar yapmaktayız. Hopa ve Arhavi'deki yerlerimiz üniversiteye veriyoruz. Devir işlemimiz Başbakanlık tarafından da onaylandı. ÇAYKUR’un kapasite artırım çalışmaları var, özellikle bu bölge için kapasite artırım çalışmalarımız var, görüşmelerimiz devam ediyor. Hopa ilçemizde ÇAYKUR’umuza ait depoları ve Arhavi ilçemizdeki idari binaları üniversiteye tahsisini yaptık, inşallah güzel hizmetlere vesile olur. Sayın vekilimizle birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda bu devirler gerçekleşti. Arhavili ve Hopalılara hayırlı olsun diyorum" dedi.

Muratlı Çay Fabrikası Organik Olacak

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla "Hopa ve Arhavi ilçelerimizde ÇAYKUR'a ait önemli yerlerimizin yer tahsisi konusunda sona geldik, Başbakanlık tarafından da onaylandı. Muratlı çay fabrikamızın organik olarak değerlendirilmesi konusunda genel müdürlüğün gayretleri var, o devam ediyor, orasını çokta halkın teveccühü ile iyi noktalara getiririz. Organik çaydan halkımız daha fazla istifade eder. Arhavi'deki çay fabrikamızı modernize etme kapasitesini arttırma noktasında arazi temin çalışmaları devam ediyor. Bir an önce sonuç elde etmeyi umuyoruz. ÇAYKUR'un Arhavi'deki idari binalarının olduğu kısım üniversiteye tahsisi konusu şu anda son aşamaya geldi” dedi.

Artvin Eğitim Kenti Olacak"

Açıklamalarına devam eden Milletvekili İsrafil Kışla "Eğitim Artvin'in olmazsa olmazıdır. Artvin'i eğitim kenti yapaya çalışıyoruz, üniversiteyi büyütmeye çalışıyoruz. Eğitim noktasında çok iddialıyız, şuanda 8 bin öğrencimiz var, önümüzdeki yıllarda öğrenci sayısını 20 binlere çıkartmayı hedefliyoruz. Yeni eğitim alanlarını üniversiteye kazandırmaktan dolayı bende çok mutluyum. Hem Arhavi'de hem de Hopa'da eğitim adına büyük bir hizmet olacak. Üniversitemiz daha da büyüyecek, buralarda binlerce öğrenci eğitim görecek, ülkemize milletimize daha donanımlı gençler olarak yetişecekler. Hopa’mıza ve Arhavi’mize hayırlı olsun" diyerek konuşmalarını tamamladı. 

Bu haber 1788 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Artvin'de Corona Virüsten İlk Ölüm Gerçekleşti.
Artvin'de Corona Virüsten İlk Ölüm Gerçekleşti.
Vefa İletişim Merkezi Kuruldu.
Vefa İletişim Merkezi Kuruldu.