Reklam
  • Reklam
Kışla Adına Dolandırıcılık Yapan Kişi Yakalandı.

Kışla Adına Dolandırıcılık Yapan Kişi Yakalandı.

Vekil Kışla adına yardım parası toplayan şahıs yakalandı.

21 Haziran 2015 - 10:28

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın adını kullanarak yardım parası toplayan şahıs Vekilin suç duyurusu sonucunda yakalandı.

Artvin Milletvekili Dr. İsrail Kışla adına, seçimlerin hemen ardından belirlediği müteahhit ve iş adamlarından telefon yoluyla para toplamaya çalışan şahıs, Vekilin suç duyurusu sonucunda yakalandı. Rize ili Fındıklı ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edilen şahıs Cumhuriyet Savcılığı’nın izni ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda yakalandı. S.Y. adlı şahsın telefon yoluyla işadamları ve müteahhitlerden AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın adını kullanarak yardım parası talep ediyordu. Bu yollar birkaç kişiden para topladığı belirlenen şahsın kullandığı telefon numarası tespit edildi. Telefon numarasının ait olduğu kişinin S.Y. adlı kişiye telefon numarasını verdiği belirlendi. Bu isim üzerinde soruşturma yönlendirildi ve iş adamlarının para yatırdığı hesabın aynı kişiye ait olduğu belirlendi. Bu isim üzerinde derinleştirilen soruşturma sonucunda Rize ili Fındıklı ilçesi nüfusuna kayıtlı şahıs yakalandı. Şahıs çıkarıldığı mahkeme sonucunda tutuklanarak Artvin Kapalı Cezaevine konuldu.

Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Vekil Kışla adını kullanarak yardım parası topladığı ileri sürülen şahsın yakalanışı hakkında açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada; “Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne 12/06/2015 tarihinde Artvin Milletvekili’ nin Avukatı tarafından yapılan yazılı ihbarda, Ankara ve Artvin illerinde telefonla vatandaşı arayarak yardım parası adı altında para isteyen kişilerin olduğu belirtilmiştir. Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; dolandırıcılık olayında kullanılan telefon numarasının Artvin İli Hopa İlçesinde ikamet eden K.T. isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiş, şahıs adresinde yakalanarak yapılan sorgusunda kendi adına çıkarttığı hattı daha önceden tanıdığı S.Y. isimli şahsa verdiğini beyan etmiş, araştırmalar neticesinde S.Y. isimli şahsın Rize İli Fındıklı İlçesinde olduğu tespit edilmiştir. S.Y. isimli şahıs Artvin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince Rize İli Fındıklı İlçesinde yakalanarak çıkarıldığı Adli Makamlarca tutuklanmış ve İlimiz Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Adını kullanarak para toplayan kişiyi suç duyurusu ile yakalattı

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’ya bir işadamından gelen ihbar vekil Kışla’yı harekete geçirdi. Kendi adının kullanılarak yardım parası toplandığı ihbarı üzerine Milletvekili Kışla, Artvin Cumhuriyet Savcılığı’na Avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Bununla da yetinmeyen Vekil Kışla, adının kullanılarak yardım parası toplanmaya çalışıldığını ve bu kişi yada kişilere itibar edilmemesi gerektiği yönünde basına açıklamada bulunurken, ayrıca telefon mesajları ve mail yoluyla da vatandaşları uyardı.

Vekil Kışla’nın bu çabaları sonucunda telefonla adının kullanılarak yardım toplanmasının önüne geçildi. Vekil Kışla, suç duyurusu sayesinde ve olayın da üzerine giderek adının kullanıldığı bir dolandırıcılık olayının önüne geçmiş oldu.

Milletvekili Kışla, adını kullanarak dolandırıcılık yapan kişinin yakalanması Vekil Kışla’yı mutlu ederken, bu yolla S.Y.’nin bazı isimlerden para toplamayı başardığı belirlendi. Soruşturma nedeniyle S.Y.’nin banka hesaplarının dondurulduğu öğrenildi. 

Bu haber 1461 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x