Gazeteciler Günü
Necmettin Numanoğlu

Necmettin Numanoğlu

Editörden

Gazeteciler Günü

17 Ocak 2020 - 08:31

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü Tek amacı kamuoyuna bilgi aktarmak olan ve bu uğurda gece gündüz demeden çalışan basın emekçilerinin günü. Bugünün doğuşu aslında emekçi gazetecilerin gücünü ve istediklerinde neler yapabileceklerini de gözler önüne seriyor.

Öyle ki,4 Ocak 1961 de kabul edilen 212 sayılı kanun gazetecilerin sosyal ve yasal haklarını belirleyen hükümler içeriyordu. Çalışan Gazeteciler Gününün nasıl doğduğuna baktığımızda gazetecilik yapmanız kadar nerede yaptığınız da büyük önem taşıyor. Gazetecilik mesleği toplumun çıkarlarının gözetilmesi açısından büyük önem taşır.  Basın yayın organları demokrasimizin mihenk taşıdır. 45 yıldır basın camiasında Arhavi’nin sesi kulağı oldum. Ekonomik anlamında zor şartlarda yayın hayatını sürdürdüm. Sağ olun yerel basına sahip çıktınız ama bu özel günümüzde gazetemizi ziyaret eden başta Artvin Çoruh üniversitesi öğretim görevlisi ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz ve eğitim hayatlarında başarılar dileriz.

  Ayrıca telefon açıpta günümüzü kutlayan basın mensupları ve esnaf arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz. Basın sektörünün yılmaz bekçileri için Arhavi’yi yönetenlerden maalesef hiç bir ses çıkmadı. Gelme zahmetinde bulunmasalar bile mesajlarını gönderseler de memnun olurduk Üzgünüz. ama unutmayın bir gün  size de basın lazım olur, o zaman basını aramayın . Saygılarımla

Bu yazı 47088 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar