Reklam
  • Reklam
Vurun BELEDİYEYE !!!
Necmettin Numanoğlu

Necmettin Numanoğlu

Editörden

Vurun BELEDİYEYE !!!

06 Mart 2016 - 12:29

Nasıl bir Millet olmuşuz. Yemin billâh hazırcılıkta üzerimize yok. Üstelik öyle bir yozlaşılmışlık, bananecilik var ki aldı başını gidiyor. Adam kapısının önünü temizlemekten imtina edermi? Kar yağınca hedef Belediye. Vurun abalıya gitsin…misali gelen-giden Belediyeye allı pullu gönderme yapıyor. Belediye ne yapsın. O kadar araç gereç ve personelle nereye yetişsinler. Son 25 yılın en fazla kar yağışının gerçekleştiği bir dönem geçirdik. Buna rağmen Kar yağdığından beri ana arterler ve sokakların yolları hangisi kapalıydı. Gitseydiniz ve aynı yağışı gören ve 1 hafta boyunca bir kepçe dahi kar kaldıramayan Rize yi bir görseydiniz.

                Her şey Belediyelelerden bekleniyor, hele bu konuda sosyal medyada öyle eleştiriler yapılıyor ki. Belediyeler resmen günah keçisi ilan ediliyor. Soruyorum, hangi Belediye Başkanı kar yağdığında yolların kapalı kalmasını ister. Yapmayın Allah aşkına. Bizlerde kar yağdığında Arhavi’nin her tarafını gezdik. Belediye personelinin o soğukta yolları açmak için gece gündüz nasıl çalıştıklarına şahit olduk. Sizler sıcacık evinizde veya bir başka yerde kar yağışının zevkini yaşayıp-çıkarırken Belediye çalışanları yolları açmak için adeta seferberlik ilan ettiler.

                Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu gece-gündüz görevinin başında hizmet vermek için çalıştığını gördük. Ekibiyle koordineli bir şekilde çalıştılar. Hizmette aksayan yerler olmamışmıdır, mutlaka olmuştur. Mesela  geçtiğimiz aylarda büyük afet yaşadığımız özellikle hacılar mahallesinde yolların heyelandan sebep sıkıntılı olması bilinen bir gerçekti. Belediye bu konuda her türlü ihale işlemlerini yapmış 2 milyon 800 binlik büyük bir yatırım çalışmasını 1 hafta 10 gün içerisinde hayata geçirecektir. Bunun yanında şehir merkezinde çok da sorun yaşanmadığını gözlemledik. Hemen hemen her  doğal afet yada aşırı yağışlarda  benim diyen ülkelerde dahi  çeşit-çeşit aksaklıklar yaşanmazmı? Bence Arhavi Belediyesi bu defa karla mücadelede sınıfı geçmiştir.

KARANLIĞA GÖMÜLDÜK

Arhavi’de yaşanan elektrik kesintisi vatandaşı zor durumda bıraktı. Kesintiden bıkan halk “Artık yeter” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Elektrik kesintisine tepki gösteren vatandaşlar sorunun bir an önce çözülmesini istiyor. Bir günde 10 kez elektriğin kesilmesine tepki gösteren halka elektriklerin neden kesildiği konusunda bir bilgi verilmemesi da ayrı bir sıkıntı kaynağı.Bu konunun muhatabı kim… vatandaş adresi yanlış yerde arıyor…

Yaşanan kesintiler nedeniyle mağdur duruma düştüklerini söyleyen vatandaşlar, “hava zaten soğuk, birde kesintilerden dolayı bozulan cihazlarımızın da bozulması işin çabası. Artık yeter” demeye başladılar.Esnaf iş yapamaz kurumlar çalışamaz hale geldi. İşin sorumlularından cevap yok.

Elektrik kurumunda çalışanlarında hakkını yememek lazım. Bu karda-kışta ve soğukta hizmet vermeye çalışıyorlar. Ama bu kadarda kesinti vatandaşı bıktırdı artık.

Bu arada geçtiğimiz günlerde Artvin’de yapılan yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu konuyu gündeme taşıyarak kesintilerin kaynağı ne ise en kısa sürede çözülmesi ve yine en kısa sürede artık eskiyen hatların yenilenmesi talebini dile getirdiğini de ifade etmeden geçmeyelim istedik.

Bu yazı 11547 defa okunmuştur .

Son Yazılar